Як в Україні, так і за її межами Луцьк вже відомий своїми культурними імпрезами. У Луцьку в будь-яку пору року можна насолодитись неповторними дійствами численних заходів, які тут відбуваються. Луцьк – місто фестивалів, ярмарків та лицарських турнірів.
Відкрийте для себе різдвяний Луцьк, коли все навкруги сповнене «Новою Радістю» та пахне кутею з медом, перенесіться в епоху Середньовіччя та відчуйте себе лицарем, який бореться за руку дами свого серця, відкрийте для себе красу Луцької ночі, яка поведе Вас таємничими замковими підземеллями, долучіться до автентичної народної творчості та спіймайте «Солом’яну птаху», пориньте у світ експресивної, динамічної, складної, переповненої дисонансами музики композитора Ігоря Стравінського.
Музеї міста
Свідченням культурного багатства міста є велика кількість цікавих та різнопланових музеїв.
- Волинський краєзнавчий музей
- Художній музей
- Музей дзвонів
- Музей книги
- Лесина вітальня
- Музей волинської ікони
- Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки
- Аптека-музей
- Музей історії Луцького братства
Околиці міста та найцікавіші куточки Волині.
Навколо Луцька є ще багато чарівних місць, які варто відвідати. Околиці Луцька багаті як історичними, архітектурними, сакральними пам’ятками, так і дивовижною красою природи.
За 15 км від Луцька розкинулось село Рокині. Там серед березового гаю біля мальовничого озера діє Музей історії сільського господарства Волині. Музей входить до складу місцевого архітектурно-дендрологічного парку і є типовим скансеном, тобто музеєм народної архітектури і побуту під відкритим небом, де можна ознайомитись із традиційним селянським побутом волинян.
За 150 км від Луцька розташований Шацький національний природний парк. Тут, серед дрімучих поліських лісів виблискують блакитні намистини Волині – Шацькі озера. Чорне, Люцимер, Островське, Пулемецьке, Климівське, Пісочне, Чисте, Луки – всього 20 озер, і кожне унікальне. Перлиною серед них є озеро Світязь – найглибше, найбільше та найчистіше в країні.
За 78 км від Луцька в с. Зимне знаходиться один з найдавніших духовних центрів України – Святогірський Успенський Зимненський монастир. Це одна з найдревніших пам’яток часів хрещення Русі Володимиром Великим. В монастирі зберігається чудотворний образ Богоматері, яким Константинопольський патріарх благословив князя Володимира Великого на шлюб із принцесою Анною.
Олика – невеличке волинське містечко, яке має славну історію. Олика була родинним гніздом волинської гілки давнього литовського роду князів Радзивілів. Спогадом давно минулої величі міста стоїть в Олиці замок Радзивілів (1660 р.). Це був перший, збудований на Волині, замок бастіонного типу. На його озброєнні було 202 гармати і 6000 ядер.
У ХVІІ ст. після реконструкції замок перетворився на Олицький палац. Він був настільки величним, а внутрішнє оздоблення таким пишним, що його шанобливо називали «Волинським Версалем».
В селі Затурці на вас чекає садиба родини Липинських. 5 квітня 1882 року тут народився В’ячеслав Липинський – відомий історик, політолог і державний діяч початку ХХ ст. періоду Гетьманату, посол України у Відні.
В 2011 році у відреставрованому будинку, де колись проживала родина історика, відкрито меморіальний музей В’ячеслава Липинського.